مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر امید شهباززاده

  • info@drshahbazadeh.com
  • 02188881561

کامپوزت دندان

کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر دندان

کامپوزیت

یکی از موادی که امروزه در دنیای دندانپزشکی بسیار پر کاربرد است، کامپوزیت‌ها هستند. کامپوزیت دندان به موادی خمیر مانند می‌گویند که پزشک با استفاده از آن دندان‌های پوسیده، شکسته، ترک خورده یا سیاه شده را ترمیم می‌کند.

کامپوزیت ونیر دندان

امروزه نوعی از این کامپوزیت دندانی به نام کامپوزیت ونیر وجود دارد که کاربرد زیبایی آن فراوان است و اکثرا برای قسمت جلویی دندان‌های که دچار فاصله شده‌اند و یا دچار لب پریدگی شده‌اند به کار می‌رود و چهره افراد با این ابزار زیبایی تغییر قابل ملاحظه‌ای می‌کند. درمان ونیر کامپوزیت موجب زیباسازی دندان و سفید کردن دندان می‌شود بدون این‌که هیج تراشی بر روی دندان صورت گیرد و در این روش به دندان‌ها آسیبی وارد نمی‌شود، گاهی اوقات به این روش “ارتودنسی فوری” نیز می‌توان گفت.

اجزای کامپوزیت از ترکیب ذرات فیلر به وجود آمده و دارای مقاومت بالایی است. کامپوزیت ونیر از ترکیبی خمیری مانند تشکیل شده که با امواج نوری با طول موج خاص سفت می‌شوند و ظاهری زیبا به فرد می‌بخشند. نسل جدید کامپوزیت‌های زیبایی به جز این‌که استحکام بالایی دارند فاقد تخلخل بوده و بسیار عالی پولیش می‌شوند و طول عمرشان افزایش یافته است. ونیر‌ها ساخته شده از مواد همرنگ دندان هستند که رنگ دندان‌های تغییر رنگ یافته را اصلاح می‌کنند و ایرادهای دندان را برطرف می‌کنند.

ونیر کامپوزیت‌ها با نام‌های (ونیر یک جلسه‌ای)، (کامپوزیت)، (ونیر‌های رزین کامپوزیتی) و در بعضی موارد (باندینگ کامپوزیت) هم شناخته می‌شوند. لمینت نسبت به ونیرکامپوزیت روش تهاجمی‏تری برای برگرداندن لبخند به شمار می‌رود. در صورتی که دندان‌هایتان دچار شکستگی یا آسیب دیدگی شده است، ونیر‌های رزین کامپوزیت بهترین گزینه برای نصب شدن مستقیم روی دندان‌ها و همراه داشتن ظاهری زیبا می‌باشند.

ونیر کامپوزیت جایگزین محافظه کارانه تری از لمینت به شمار می‌رود که از جنس رزین نیمه شفاف بوده و تنها در یک جلسه توسط دندانپزشک با ظرافت روی دندان فرد نصب و محکم می‌شود. ونیرکامپوزیت‌ها متنوع‏تر و مقرون به صرفه‏تر از لمینت‌ها می‌باشند.

ونیر کامپوزیت‌ها به دلیل مقرون به صرفه بودن، سریع انجام شدن و داشتن ظاهری زیبا و طبیعی در بین مردم از محبوبیت ویژه‌ای برخوردارند. می‌توان بسته به تمایل بیمار روی هر تعداد از دندان‌های وی کامپوزیت نصب کرد و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. هزینه‌ی ساختن لبخندی زیبا با ونیر کامپوزیت، بسیار کمتر از لمینت می‌باشد. کامپوزیت‌ها می‌توانند جایگزین‌های مناسبی برای لمینت‌های سرامیکی باشند و نقص‌های بسیاری که ممکن است شما را از داشتن لبخندی زیبا منع کند را برطرف می‌کنند.

خدمات محبوب ما

اینستاگرام دکتر شهباززاده

به روزترین مطالب دندانپزشکی

گرفتن وقت اینترنتی

info@drshahbazadeh.com

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 18:00

تهران، جردن

ظفر،کوچه ناصری،پلاک4،واحد25
.
Open chat
چطور میتونم کمکتون کنم؟!
Powered by