مرکز تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر امید شهباززاده

  • info@drshahbazadeh.com
  • 02188881561

راه‌های مقابله با ترس کودکان از دندانپزشکی

بهتر است کودکان قبل از ۱ سالگی به دندانپزشک اطفال مراجعه کنند، برخی از کودکان برای مراجعه به دندانپزشکی ترس دارند به همین دلیل در این مبحث درباره راه‌های مقابله با ترس کودکان از دندانپزشکی برای شما صحبت خواهیم کرد.
قدم اول
ابتدا لازم است قبل از مراجعه به مطب، با کودک خود صحبت کنید و سعی کنید ترس‌هایش را برای شما بازگو کند. می توانید هنگامی که شما به دندانپزشک مراجعه می‌کنید کودک را با خود همراه کنید. حتی تماشای کودکانی که به آرامی برای درمان به دندانپزشکی مراجعه کرده‌اند و دندانپزشک درحال درمان دندان‌های آن ها می‌باشد می‌تواند در وی تاثیر بگذارد.
قدم دوم
به هیچ عنوان کودک را از دندانپزشک و آمپول زدن نترسانید زیرا این ترس‌ها برای همیشه در کودک باقی می‌ماند. برخی کودکان عادت دارند هنگامی که والدین با آن‌ها به داخل مطب جهت درمان مراجعه می‌کنند داد و بیداد کنند و یا جیغ بزنند به همین دلیل بهتر است در این زمان کودک را به دندانپزشک و دستیار او بسپارید تا با روش‌هایی که آموزش دیده‌اند این مشکل را برطرف کنند.
قدم سوم
خوب است کودک تصور نکند که برای مراجعه به دندانپزشک و همکاری با او به وی رشوه می‌دهید. این کار غلطی است که برخی والدین برای این که کودکان همکاری لازم را با دندانپزشک خود داشته باشند انجام می‌دهند.
قدم چهارم
اگر کودک شما به بیماری‌هایی مانند: صرع، دیابت، عقب ماندگی ذهنی و … مبتلا است به هیچ وجه از دندان پزشک او این موضوع را پنهان نکنید زیرا ممکن است این امر بر روی روند درمان کودک شما تاثیر بگذارد.

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام دکتر شهباززاده

به روزترین مطالب دندانپزشکی

گرفتن وقت اینترنتی

info@drshahbazadeh.com

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 18:00

تهران، جردن

ظفر،کوچه ناصری،پلاک4،واحد25
.
Open chat
چطور میتونم کمکتون کنم؟!
Powered by